Kevään extra uutuus, voimassa lultavasti vain hetken aikaa!
Tanyausumin naisten jakkuja niin, että tuotteet ommellaan Suomessa tilausten perusteella!
Tälssä valittavana koot "XS-4XL, kun valmiina verkkokaupassa myytävät tuotteet ovat kokoa XS-XL ja ne ommellaan pääasiassa pienessä ompelimossa Virossa, sarjaompeluna.
Myös kuosivalikoima on laajempi (ainakin osassa tuotteista), kun mitä on myynnissä valmiina tuotteita. Eli tällaisia Tanyasum tuotteita ei ole tavallisesti tai ehkä koskaan muuten saatavilla!
Esimerkiksi uusista kukka ja nuotti trikoista ei ole myynnissä jakkuja ollenkaan, eikä ole suunnitelmissa tullakaan, ainakaan ennen ensi joulukuuta. Saat myös itse valita mallin yhdistelmän eri vaihtoehdoista (tuotteita ei kuitenkaan tehdä ns. mittojen mukaan, vaan vaihtoehdot valitaan Tanyasumin olemassa olevista malleista jotka listataan tuotekuvauksessa).
Huomioithan, että tilauksesta tehtävällä tuotteella ei ole vaihto ja palautusoikeutta, etenkään kun monet näistä kooista eivät tavallisesti kuulu valikoimaan, ja ovat eri hintaisiakin kun sarjatuotantona Virossa tehdyt vaatteet (yksittäin tekemiseen menee huomattavasti enemmän aikaa kun sarjatuotantoon, ja Viron hintataso on Suomea edullisempi.
Ja huom, näitä tilauksesta tehtäviä tuotteita aletaan ompelemaan vasta 04.5.2020 alkaen tilausten saapumisjärjestyksessä! Eli arvioitu toimitusaika on toukokuun aikana.
Myös jos joku kangas pääsee loppumaan (koska kankaat on myynnissä myös kankaana, eikä saldojen yhdistäminen tilaustuotteiden kanssa ole mahdollista) pidätämme oikeuden jopa yli kuukauden pidempään aloitusajankohtaan tai tilauksen perumiseen Tanyasumin puolelta, riippuen siitä onko toivottua kangasta mahdollista ja järkevää tilata lisää. Ja jos kangasta tilataan lisää, pitää huomioida että vaikka juuri sain tilauksen reippaasti Euroopasta, korona voi vaikuttaa yllättävästi myös tehtaiden sulkemiseen ja/tai kuljetuksen hidastumiseen. Jos materiaali on jo tilattu tilaustuotteiden tilausten perusteella, ei asiakkaalla ole oikeutta perua tilausta vaikka toimitus viivästyiskin oleellisestikin sovitusta. Jos kangas on loppu, otan yhteyttä ja katsotaan löytyyko joku toinen sopiva kangas vai tilaanko lisää kangasta.
Valitse haluamasi mallin yhdistelmä, haluamasi koko, ja haluamasi kangas, ja kirjoita ne tilauksessasi viestikenttään.
Jos sinulla on epäselvyytä oikeasta koosta, kerro rinnan ympärysmitta, rinnan-ALUSmitta( eli rintsikoiden senttimitta), ja lantion ympärysmitta, niin autan sopivan koon valitsemisessa. Lisään tännekin mittatietoja enemmän heti kun ehdin.
Mallivaihtoehdot
-Helmi jakku, eli pitkä jakku
-Suvi jakku, eli lyhyt jakku
Hihan pituus:
-lyhyt
-3/4 pituinen
-pitkä
Kauluksen malli:
-Helmi jakun kaulus, eli suora huivikaulus (voi valita lyhyeen tai pitkään malliin)
-Suvi jakun kaulus, eli kaulus joka aukeaa sivulle a kauluksessa on kulma (voi valita lyhyeen tai pitkään malliin)
Tasku:
-ei taskua
-tavallinen Helmi jakun tasku (suora yläreuna), ommeltu sivuista mukaan saumoihin (vain pitkään Helmi jakkuun)
-tavallinen Helmi jakun tasku (suora yläreuna), ommeltu paikkataskuna eli tikattu kiinni etukappaleen päälle (vain pitkään Helmi jakkuun)
-tavallinen Suvi jakun tasku (suora yläreuna), ommeltu sivuista mukaan saumoihin (vain lyhyeen Suvi jakkuun)
-tavallinen Suvi jakun tasku (suora yläreuna), ommeltu paikkataskuna eli tikattu kiinni etukappaleen päälle (vain lyhyeen Suvi jakkuun)
-rusettisuinen tasku sivusaumoihin kiinniommeltuna
-rusettisuinen tasku paikkataskuna
jos valitset rusettisuisen taskun, kerro toivomasi rusetin ja risetin teskikohdan väri ja taskun väri.
Kankaat, katso kuvat myytävistä kankaista:
-musta trikoo 5% lycra
-Tanyasum kukka trikoot, pohjavärinä musta, punainen, vaaleanpunainen, petrol, vihreä, tai harmaa
-Tanyasum nuotti trikoot, pohjavärinä keltainen, sininen, punainen, burgundin punainen, liila tai harmaa
-Tanyasum oranssi hai trikoo
-Tanyasum vaaleanpunainen nalle trikoo
-Tanyasum tumma tähti joustocollege vaaleilla tähdillä
-Tanyasum rokkitähdet velour
-musta joustocollege 5% lycra
-vaalean harmaa joustocollege 5% lycraa
Koko:
2XS
XS
S
M
L
XL
2XL
3XL
4XL
Mittatietoja tulossa, voidaan katsoa sopiva koko myös silloin kun tilauksesi tulee ompeluvuoroon.
|